| Outside Diameter | 66.80 mm (2.63″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 61.72 mm (2.43″) |
| Cross Section | 2.540 mm (0.10″) |
| Material Type | Fluoroelastomer |
CAT® 2.1" I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring (6V-3831)
$50.35
CAT® 0.755" I.D, FKM / Fluoro 90A O-Ring (033-6027)
$8.50
CAT® 2.425″ I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring, For Torque Convertor Lockup Clutch Valve (6D-7889)
$36.65
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.005 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 1 cm |
| Bin Location | 00049805 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 6D-7889 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.