| Outside Diameter | 73.32 mm (2.88″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 66.30 mm (2.60″) |
| Cross Section | 3.53 mm (0.139″) |
| Material Type | Silicone VMQ Type |
CAT® 0.351" I.D, NBR / Nitrile 90A O-Ring (3J-7354)
$2.04
CAT® 1.10" I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring (8M-4991)
$3.45
CAT® 2.609″ I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring (8M-5252)
$11.40
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.5 × 7.5 × 0.4 cm |
| Bin Location | 00049815 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 8M-5252 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.