| Outside Diameter | 92.45 mm (3.64″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 85.34 mm (3.36″) |
| Cross Section | 3.556 mm (0.14″) |
| Material Type | Silicone VMQ Type |
CAT® 0.237″ I.D, EPDM/70 Seal O-Ring (235-5678)
$4.25
CAT® 1.975" I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (5K-5959)
$12.43
CAT® 3.359″ I.D, 0.139″ Cross Section, VMQ / Silicone 70A O-Ring (2P-3538)
$31.40
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.2 × 9.2 × 0.4 cm |
| Bin Location | 00049801 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 2P-3538 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.