| Outside Diameter | 102.2 mm (4.02″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 88.30 mm (3.47″) |
| Cross Section | 7.112 mm (0.28″) |
| Material Type | Silicone VMQ Type |
CAT® 0.987″ I.D, 0.103" Cross Section, VMQ / Silicone 70A O-Ring (1S-7462)
$4.80
CAT® 0.239″ I.D, Nitrile 75A Seal O-Ring (2D-6392)
$1.03
CAT® 3.475″ I.D, 0.275″ Cross Section, VMQ / Silicone 70A O-Ring (5S-1188)
$18.65
26 in stock
Less than 26 items left!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 5.5 × 0.6 cm |
| Bin Location | 00049807 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 5S-1188 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.