| Outside Diameter | 119.1 mm (4.69″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 114.0 mm (4.49″) |
| Cross Section | 2.540 mm (0.10″) |
| Material Type | Fluoroelastomer |
CAT® 7.975" I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (9M-5894)
$15.67
CAT® 0.364" I.D, NBR O-Ring (1H-1023)
$1.47
CAT® 4.487″ I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring, For Engine Water Pumps (6V-7350)
$62.95
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.4 × 12.4 × 0.3 cm |
| Bin Location | 00049825 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 6V-7350 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.