| Outside Diameter | 52.45 mm (2.06″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 28.70 mm (1.29″) |
| Thickness | 21.10 mm (0.831″) |
CAT® 52.4 O.D x 28.7mm I.D – Adapter, Cooling Water Pump, Brass (6N-4744)
$10.81
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.2 × 5.2 × 2.2 cm |
| Bin Location | 00032105 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Hydraulics |
| Part # | 6N-4744 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.