| Outside Diameter | 77.97 mm (3.07″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 72.64 mm (2.86″) |
| Item Length | 21.84 mm (0.86″) |
| Material Type | Steel-backed Bronze |
CAT® 72.6mm I.D, Straight Sleeve Bearing, Steel-Backed Bronze (9N-5461)
$35.26
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.2 × 8 × 3.2 cm |
| Bin Location | 00032103 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Engine |
| Part # | 9N-5461 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.