| Bolt Length | 215.9 mm (8.50″) |
|---|---|
| Grip Length | 152.4 mm (6.00″) |
| Flange Diameter | 28.70 mm (1.13″) |
| Bolt Type | 12-Point Head Bolt |
| Material | SAE J429 Steel |
Cummins® M10 x 1.5mm x 78mm Length, Twelve-Point Cap Screw (4006238)
$25.93
M12 x 1.75 x 35mm – Bolt, For Detroit (08929448-A)
$16.50
CAT® 8-1/2″ Bolt Length, 3/4″-16 Thread, Twelve-Point Head Bolt (124-1854)
$66.74
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 3 cm |
| Bin Location | 00049715 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | 124-1854 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.