| Overall Length | 220.9 mm (8.70″) |
|---|---|
| Overall Width | 119.3 mm (4.70″) |
| Hole Size | 10.41 mm (0.41″) |
| Overall Height | 109.2 mm (4.30″) |
7C-3039: Oil Cooler Core, Shell/Tube Style, For Caterpillar Applications (7C-3039-A)
$1,760.00
Trans Cooler Kit 60 Series (23533900)
$2,480.32
CAT® 8.64″ Length, 0.41″ Hole Size, C15 3406 Oil Cooler Inlet Bonnet (170-4860)
$427.24
Out of stock
Additional information
| Weight | 7.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 12.6 × 15 cm |
| Bin Location | 00032107 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Lubrication System |
| Part # | 170-4860 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.