Specification
| Overall Height | 30.96 cm (12.19″) |
|---|---|
| Largest O.D | 13.56 cm (5.340″) |
| Gasket O.D | 9.804 cm (3.860″) |
| Gasket I.D | 13.56 cm (5.340″) |
| Efficiency Rating | Standard Rating |
Fleetguard® Lube Filter, Cartridge (LF17514)
$135.91
Donaldson Blue® Lube Filter, Full-Flow Spin-On w/ Synteq Media (DBL7405)
$49.82
$75.50
4 in stock
| Overall Height | 30.96 cm (12.19″) |
|---|---|
| Largest O.D | 13.56 cm (5.340″) |
| Gasket O.D | 9.804 cm (3.860″) |
| Gasket I.D | 13.56 cm (5.340″) |
| Efficiency Rating | Standard Rating |
| Weight | 4.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 32 cm |
| Bin Location | 00023415 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | 1R-0716 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.