Specification
| Length | 70mm |
|---|---|
| Thread Size | M8 x 1.25 |
| Bolt Type | Hex Head |
| Coating | Phosphate |
| Material | ISO 898-1 |
CAT® 3/8″-16 Thread Size, 1″ Bolt Length, Hexagon Head Track Bolt, Steel (0S-1594)
$0.58
1/4″ x 3/4″ Steel Hex Bolt (1/4X3/4SS)
$1.41
$1.09
2 in stock
| Length | 70mm |
|---|---|
| Thread Size | M8 x 1.25 |
| Bolt Type | Hex Head |
| Coating | Phosphate |
| Material | ISO 898-1 |
| Weight | 0.08 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.6 × 1.5 × 1.5 cm |
| Bin Location | 00066051 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part Type | OEM |
| Part # | 5P-8347 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.