| Bolt Center | 5-Bolt on 4.5″ |
|---|---|
| Stud Size | 1.27 cm (0.500″) |
| Hub Flange | 14.0 cm (5.500″) |
| Ratings | 2000 Lb. Axle |
Dexter® Idler Hub – 5 Bolt on 4.5″ Bolt Circle, Cupped and Studded, Used For 2K lb. Axles (008-259-05)
$101.27
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 6.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.5 × 14.5 × 11.5 cm |
| Bin Location | 00037215 |
| brand/supplier | |
| Product Group | |
| Part # | 008-259-05 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.