| Outer Diameter | 209 mm (8.24″) |
|---|---|
| Inner Diameter | 180.7 mm (7.11″) |
| Length | 559 mm (22.0″) |
| Filter Style | Round Style |
| Media Type | Safety Media |
Donaldson® Primary Air Filter, Powercore (P635236)
$404.30
Donaldson® Primary Air Filter, Round (P126318)
$97.07
Donaldson® Air Filter, Safety (P116446)
$191.39
5 in stock
Only 5 items left in stock!
Additional information
| Weight | 6.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 63 cm |
| Bin Location | SC603 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P116446 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.