| Overall Length | 295.9 mm (11.6″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 118.1 mm (4.65″) |
| Gasket O.D | 119.1 mm (4.69″) |
| Gasket I.D | 102.1 mm (4.02″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Synteq Media |
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P166564)
$21.09
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P551352)
$17.90
Donaldson Blue® Lube Filter, Full Flow Spin-On w/ Synteq Media (DBL7900)
$84.29
15 in stock
Only 15 items left in stock!
Additional information
| Weight | 4.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 30 cm |
| Bin Location | 00027425 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | DBL7900 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.