| Overall Length | 127.0 mm (5.00″) |
|---|---|
| Width | 120.9 mm (4.76″) |
| Thread Size | 1-3/4″-12 UN |
| Inlet/Outlet | SAE-20 |
| Bypass Valve | 51 PSI (3.5 bar) |
Sight Gauge, Use For 900503 Head (900635)
$204.28
Navistar International® Water Inlet Coupling (1837845C2)
$52.50
Donaldson® Duramax HMK05/25 Series, Head Assembly (P561885)
$203.70
Out of stock
Additional information
| Weight | 2.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.2 × 13.5 × 12 cm |
| Bin Location | 00027315 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P561885 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.