| Overall Length | 295.4 mm (11.6″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 115.5 mm (4.55″) |
| Gasket I.D | 103.1 mm (4.06″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Synthetic Media |
Donaldson® Hydraulic Filter, Cartridge (P559740)
$13.83
Donaldson® Hydraulic Filter, Spin-On (P764729)
$114.50
Donaldson® Duramax HNK04/05 Series, Hydraulic Filter, Spin-On (P569211)
$208.91
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 4.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.7 × 13.2 × 31 cm |
| Bin Location | 00027325 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P569211 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.