| Overall Length | 75.94 mm (2.99″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 56.89 mm (2.24″) |
| Inner Diameter | 9.652 mm (0.38″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Fuel Filter, Cartridge (P552341)
$6.89
10 in stock
Only 10 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 6 × 9 cm |
| Bin Location | 00027120 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P552341 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.