| Overall Length | 109.9 mm (4.33″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 48.51 mm (1.91″) |
| Inlet Diameter | 12.70 mm (0.50″) |
| Outlet Diameter | 12.70 mm (0.50″) |
| Filter Style | In-Line Style |
Donaldson® Fuel Filter, In-Line (P551770)
$26.67
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.7 × 5.7 × 12 cm |
| Bin Location | 00023420 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P551770 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.