| Overall Length | 188.9 mm (7.44″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 93.72 mm (3.69″) |
| Gasket O.D | 72.13 mm (2.84″) |
| Gasket I.D | 62.73 mm (2.47″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
Donaldson® Twist&Drain Fuel/Water Separator Filter, Spin-On (P558010)
$20.91
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P554470)
$16.82
Donaldson® Fuel Filter, Spin-On (P551915)
$16.15
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 20 cm |
| Bin Location | 00027201 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P551915 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.