| Overall Length | 178.5 mm (7.03″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 97.02 mm (3.82″) |
| Inner Diameter | 16.76 mm (0.66″) |
| Filter Style | Cartridge Style |
| Media Type | Meltblown Media |
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P550833)
$83.67
Fleetguard® Fuel Filter, Primary Spin-On (FF172)
$22.64
Donaldson® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (P551052)
$28.67
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.5 × 10.5 × 18.2 cm |
| Bin Location | 00027201 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P551052 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.