| Overall Length | 127.0 mm (5.00″) |
|---|---|
| Height | 109.2 mm (4.30″) |
| Outlet Size | SAE-20 |
| Inlet Size | SAE-20 |
| Bypass Valve | 51 PSI (3.5 bar) |
Sight Gauge, Use For 900503 Head (900635)
$204.28
Navistar International® Water Inlet Coupling (1837845C2)
$52.50
Donaldson® HNK04/05 Series, Hydraulic Head Assembly (P568860)
$88.13
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 3.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.5 × 15.5 × 13 cm |
| Bin Location | 00027405 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P568860 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.