| Overall Length | 235.9 mm (9.29″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 101.0 mm (3.98″) |
| Gasket O.D | 88.64 mm (3.49″) |
| Gasket I.D | 44.19 mm (1.74″) |
| Filter Style | Cartridge Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P550020)
$8.35
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P555570)
$14.50
Donaldson® Lube Filter, Cartridge (P550484)
$15.70
12 in stock
Only 12 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 25 cm |
| Bin Location | 00027201 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550484 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.