| Overall Length | 156.9 mm (6.18″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 61.97 mm (2.44″) |
| Inner Diameter | 22.09 mm (0.87″) |
| Filter Style | Cartridge Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P550832)
$19.55
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P550779)
$34.93
Donaldson® Lube Filter, Cartridge (P550521)
$11.53
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.2 × 6.5 × 6.5 cm |
| Bin Location | 00027205 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550521 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.