| Overall Length | 209.0 mm (8.23″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 83.05 mm (3.27″) |
| Inner Diameter | 39.11 mm (1.54″) |
| Gasket I.D | 90.93 mm (3.58″) |
| Filter Style | Cartridge Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P550020)
$8.35
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P555570)
$14.50
Donaldson® Lube Filter, Cartridge (P550761)
$20.49
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 8.5 × 21 cm |
| Bin Location | 00027315 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550761 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.