| Overall Length | 135.8 mm (5.35″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 94.99 mm (3.74″) |
| Gasket O.D | 72.39 mm (2.85″) |
| Gasket I.D | 61.97 mm (2.44″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P550371)
$34.25
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P551352)
$17.90
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P550008)
$6.79
9 in stock
Only 9 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.2 × 9.4 × 9.4 cm |
| Bin Location | 00027420 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550008 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.