| Overall Length | 139.9 mm (5.51″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 97.02 mm (3.82″) |
| Gasket O.D | 71.12 mm (2.80″) |
| Gasket I.D | 60.96 mm (2.40″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P550020)
$8.35
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 9.5 × 15 cm |
| Bin Location | 00027420 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550020 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.