| Overall Length | 199.8 mm (7.87″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 92.96 mm (3.66″) |
| Gasket O.D | 86.10 mm (3.39″) |
| Gasket I.D | 76.96 mm (3.03″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P550832)
$19.55
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 9.5 × 20 cm |
| Bin Location | 00027101 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550832 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.