| Overall Length | 296.9 mm (11.6″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 117.0 mm (4.61″) |
| Gasket O.D | 118.1 mm (4.65″) |
| Gasket I.D | 98.04 mm (3.86″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Synthetic Media |
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P552819)
$11.15
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3341)
$8.93
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P554560)
$75.18
24 in stock
Less than 24 items left!
Additional information
| Weight | 5.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 30 cm |
| Bin Location | 00027320 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P554560 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.