| Outer Diameter | 264 mm (10.4″) |
|---|---|
| Inner Diameter | 176 mm (6.95″) |
| Length | 711 mm (28.0″) |
| Brand | Konepac™ |
| Filter Type | Primary Filter |
| Media Type | Cellulose, Treated |
Donaldson® Primary Air Filter, Round (P182042)
$305.50
Fleetguard® 1/8″ NPT Thread – Air Filter Minder Restriction Gauge, Direct Mount (3905161S)
$80.54
Donaldson® Primary Air Filter, Konepac (P129396)
$110.13
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 11.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 79 cm |
| Bin Location | SC603 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P129396 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.