| Outer Diameter | 264 mm (10.41″) |
|---|---|
| Inner Diameter | 153 mm (6.04″) |
| Length | 457 mm (18.00″) |
| Filter Style | Round Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Air Filter, Safety (P116446)
$191.39
Donaldson® Safety Air Filter, Radialseal (P781102)
$147.50
Donaldson® Primary Air Filter, Round (P126318)
$97.07
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 9.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 52 cm |
| Bin Location | SC603 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P126318 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.