| Outer Diameter | 307 mm (12.09″) |
|---|---|
| Inner Diameter | 196 mm (7.720″) |
| Length | 508 mm (20.0″) |
| Media Type | Cellulose Media |
| Filter Type | Primary Filter |
Donaldson® Primary Air Filter, Konepac (P141317)
$192.41
Donaldson® Primary Air Filter, Round (P181131)
$32.17
Donaldson® Primary Air Filter, Round (P181043)
$200.31
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 10.27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 35 × 62 cm |
| Bin Location | SC604 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P181043 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.