| Overall Length | 327.8 mm (12.9″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 79.00 mm (3.11″) |
| Inner Diameter | 41.40 mm (1.63″) |
| Collapse Burst | 200 psi (13.8 bar) |
Donaldson® Transmission Filter, Cartridge (P166254)
$167.50
5 in stock
Only 5 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.57 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 32 × 40 cm |
| Bin Location | 00023401 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P166254 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.