| Overall Length | 310.8 mm (12.2″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 118.3 mm (4.66″) |
| Gasket O.D | 109.9 mm (4.33″) |
| Gasket I.D | 98.04 mm (3.86″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Meltblown Media |
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P550690)
$19.45
Donaldson® Fuel Filter, Box (P551049)
$24.67
Donaldson® Twist&Drain Fuel/Water Separator Filter, Spin-On (P552006)
$112.96
18 in stock
Only 18 items left in stock!
Additional information
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 32.5 cm |
| Bin Location | 00027210 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P552006 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.