| Item Length | 59.1 mm (2.33″) |
|---|---|
| Male O-Ring Boss | 25.4 mm (1.00″) |
| Male JIC | 31.75 mm (1.25″) |
| Fitting Type | Straight Adapter |
Cummins® OEM Male Union (3957130)
$30.29
Brennan 9/16″ Male JIC x 1/2″ Male BSPP, Straight Adapter with Bonded Seal, Steel (7002-06-08-BS)
$14.46
Eaton Weatherhead® 1″ Male O-Ring Boss x 1-1/4″ Male JIC, Flare-Twin Fitting Adapter (C5315X20X16)
$11.30
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.8 × 4.8 × 4.8 cm |
| Bin Location | 00096036 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | C5315X20X16 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.