| Tube O.D | 25.40 mm (1.00″) |
|---|---|
| Flange Size | 25.40 mm (1.00″) |
| Pressure | Code 61 – 3000 PSI |
| Adapter Type | 45-Deg. Adapter |
Parker-Hannifin 1-1/4″ Hose I.D x 1-1/4″ SAE Code 61 Split Flange, 90° Elbow, Hydraulic Hose Fitting (21920-20-20)
$311.25
Gates® G60910-1212 Adapter, 90° Elbow, Code-61 O-Ring Flange to Male JIC Flare
$37.45
Eaton Weatherhead® 1″ Tube O.D x 1.00″ Code-61 Split Flange, 45° Elbow Adapter (54516)
$21.38
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.8 × 6.5 × 4.5 cm |
| Bin Location | 00093113 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 54516 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.