| Item Length | 56.8 mm (2.24″) |
|---|---|
| Male O-Ring Boss | 38.1 mm (1.50″) |
| Male JIC | 31.75 mm (1.25″) |
| Fitting Type | Straight Adapter |
7/16″ Male O-Ring Boss x 1/4″ Male NPT, Steel Adapter, Connector (S3622-4B)
$0.25
Brennan 1-1/2″ Male ORB x 1″ Male JIC, Straight Adapter, Steel (6400-16-24-O)
$15.55
Eaton Weatherhead® 1-1/2″ Male O-Ring x 1-1/4″ Male JIC, Flare-Twin Fitting Adapter (C5315X20X24)
$23.45
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.6 × 6 × 6 cm |
| Bin Location | 00096037 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | C5315X20X24 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.