| Item Length | 91.6 mm (3.61″) |
|---|---|
| Hose Size | 31.75 mm (1.25″) |
| Female Swivel | 31.75 mm (1.25″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Hose I.D x 1/2″ Female JIC 37° Swivel, Field Attachable 247N Series Hose Fitting (24710N-608)
$58.50
Parker® 5/16″ Hose I.D x 3/8″ Male Inverted SAE 45° Swivel, Field Attachable Hydraulic Hose Fitting (22821-6-6)
$28.77
Eaton Weatherhead® 1-1/4″ Hose x 1-1/4″ Female 37° Swivel, Z-Series Crimp Fitting (20Z-620)
$106.35
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 6 × 6 cm |
| Bin Location | 00097043 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 20Z-620 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.