| Item Length | 64.2 mm (2.53″) |
|---|---|
| Male O-Ring Boss | 31.75 mm (1.25″) |
| Male JIC | 38.1 mm (1.50″) |
| Fitting Type | Straight Adapter |
Cummins® OEM Male Union (3957130)
$30.29
Brennan 9/16″ Male JIC x 1/2″ Male BSPP, Straight Adapter with Bonded Seal, Steel (7002-06-08-BS)
$14.46
Eaton Weatherhead® 1-1/4″ Male O-Ring x 1-1/2″ Male JIC, Flare-Twin Fitting Adapter (C5315X24X20)
$20.08
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.4 × 6.4 × 6.4 cm |
| Bin Location | 00096037 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | C5315X24X20 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.