| Item Length | 52.8 mm (2.08″) |
|---|---|
| Male O-Ring Boss | 31.75 mm (1.25″) |
| Male JIC | 19.05 mm (0.75″) |
| Fitting Type | Straight Adapter |
Cummins® OEM Male Union (3957130)
$30.29
Brennan 9/16″ Male JIC x 1/2″ Male BSPP, Straight Adapter with Bonded Seal, Steel (7002-06-08-BS)
$14.46
Eaton Weatherhead® 1-1/4″ Male O-Ring x 3/4″ Male JIC, Flare-Twin Fitting Adapter (C5315X12X20)
$14.13
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.3 × 5.5 × 5.5 cm |
| Bin Location | 00096034 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | C5315X12X20 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.