| Item Length | 71.88 mm (2.83″) |
|---|---|
| Hose I.D | 9.52 mm (0.375″) |
| Tube Size | 12.7 mm (0.50″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
1-1/4″ Hose I.D x 1-1/4″ Female 37° Swivel, 90° Elbow, Reusable Hose End (900903)
$83.07
Eaton Weatherhead® 1/2″ Female 37° JIC x 1/2″ Hose I.D, Crimp Fitting, 90-Deg. Elbow (08E-668)
$33.29
Eaton Weatherhead® 1/2″ Female 37° JIC x 3/8″ Hose I.D, Crimp Fitting, 90-Deg. Elbow (06E-668)
$16.77
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 10 × 4 cm |
| Bin Location | 00096103 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 06E-668 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.