| Item Length | 34.7 mm (1.37″) |
|---|---|
| Male O-Ring Boss | 12.7 mm (0.50″) |
| Male JIC | 6.35 mm (0.25″) |
| Fitting Type | Straight Adapter |
Cummins® OEM Male Union (3957130)
$30.29
Brennan 9/16″ Male JIC x 1/2″ Male BSPP, Straight Adapter with Bonded Seal, Steel (7002-06-08-BS)
$14.46
Eaton Weatherhead® 1/2″ Male O-Ring x 1/4″ Male JIC, Flare-Twin Fitting Adapter (C5315X4X8)
$3.68
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.4 × 2.8 × 2.8 cm |
| Bin Location | 00096031 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | C5315X4X8 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.