Specification
| Item Length | 67.56 mm (2.66″) |
|---|---|
| Tube O.D | 12.7 mm (0.50″) |
| Flange Size | 12.7 mm (0.50″) |
| Pressure | Code 61 – 3000 PSI |
| Material | Carbon Steel |
$36.78
Out of stock
| Item Length | 67.56 mm (2.66″) |
|---|---|
| Tube O.D | 12.7 mm (0.50″) |
| Flange Size | 12.7 mm (0.50″) |
| Pressure | Code 61 – 3000 PSI |
| Material | Carbon Steel |
| Weight | 0.24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.8 × 3 × 3 cm |
| Bin Location | 00093101 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 50008 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.