Specification
| Item Length | 44.39 mm (1.74″) |
|---|---|
| Male Tube O.D | 12.7 mm (0.50″) |
| Port Size | 19.05 mm (0.75″) |
| Adapter Type | Straight Adapter |
Brennan 9/16″ Male JIC x 1/2″ Male BSPP, Straight Adapter with Bonded Seal, Steel (7002-06-08-BS)
$14.46
Parker Chelsea® Indicator Switch (379652)
$42.83
$4.96
Out of stock
| Item Length | 44.39 mm (1.74″) |
|---|---|
| Male Tube O.D | 12.7 mm (0.50″) |
| Port Size | 19.05 mm (0.75″) |
| Adapter Type | Straight Adapter |
| Weight | 0.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.5 × 3.6 × 3.6 cm |
| Bin Location | 00093045 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 4315X8X12 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.