| Item Length | 60.9 mm (2.40″) |
|---|---|
| Hose I.D | 12.7 mm (0.50″) |
| Female Swivel | 12.7 mm (0.50″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Hose Size x 1/2″ Female Pipe Swivel NPSM, Z-Series Crimp Hose Fitting (08Z-058)
$27.27
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.5 × 3.1 × 3.1 cm |
| Bin Location | 00097023 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 08Z-058 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.