| Item Length | 69.3 mm (2.73″) |
|---|---|
| Hose Size | 12.7 mm (0.50″) |
| Female Swivel | 19.05 mm (0.75″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Hose I.D x 1/2″ Female JIC 37° Swivel, Field Attachable 247N Series Hose Fitting (24710N-608)
$58.50
Parker® 5/16″ Hose x 5/16″ Male Inverted SAE 45° Swivel, Field Attachable Hydraulic Hose Fitting (22821-5-6)
$13.02
Eaton Weatherhead® 1/2″ Hose Size x 3/4″ Female 37° Swivel, Z-Series Crimp Hose Fitting (08Z-612)
$30.80
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 3 × 3 cm |
| Bin Location | 00097034 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 08Z-612 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.