| Item Length | 62.4 mm (2.46″) |
|---|---|
| Hose Size | 12.7 mm (0.50″) |
| Female Swivel | 16 mm (0.63″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Hose I.D x 1/2″ Female JIC 37° Swivel, Field Attachable 247N Series Hose Fitting (24710N-608)
$58.50
1/4″ Hose I.D x 1/4″ Female 37° Swivel, Straight Crimp Hose Fitting (900897)
$13.95
Eaton Weatherhead® 1/2″ Hose x 16mm Female Swivel DIN 24° Seat Heavy s.RH, Z-Series Crimp Hose Fitting (08Z-66C)
$44.36
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.6 × 3 × 3 cm |
| Bin Location | 00097097 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 08Z-66C |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.