Specification
| Item Length | 48.76 mm (1.92″) |
|---|---|
| Tube O.D | 12.70 mm (0.50″) |
| BSPP Pipe | 12.70 mm (0.50″) |
| Plating | Zinc w/ Chromate |
Adaptall 1/8″ MNTP x 1/8″ Female BSPP, Straight Swivel Adapter (9023-02-02)
$24.75
1/2″ O.D Tube x 1/2″ NPT Male Connector, 316 Stainless Steel, Straight (SMC-8-8N)
$19.88
$16.30
Out of stock
| Item Length | 48.76 mm (1.92″) |
|---|---|
| Tube O.D | 12.70 mm (0.50″) |
| BSPP Pipe | 12.70 mm (0.50″) |
| Plating | Zinc w/ Chromate |
| Weight | 0.18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.9 × 2.6 × 2.6 cm |
| Bin Location | 00093025 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | M9600X8X8 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.