| Item Length | 17.0 mm (0.67″) |
|---|---|
| Male ORB | 6.35 mm (0.25″) |
| Body Hex | 14.2 mm (0.56″) |
| Fitting Type | Straight Hex Plug |
Eaton Weatherhead® 1/4″ Male ORB, Steel Straight Thread, Hex Head Plug (7237X4)
$1.48
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.7 × 1.7 × 1.7 cm |
| Bin Location | 00096011 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 7237X4 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.