| Item Length | 53.08 mm (2.09″) |
|---|---|
| Straight Thread | 33.3 mm (1.31″) |
| NPSM Swivel | 25.4 mm (1.00″) |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
1/2″ MJIC x 18mm Male Metric M12x1.5, 90-Deg. Elbow Adapter, Steel (901206)
$9.01
1″ MJIC x 1" Male ORB, Flare-Twin Fitting, 90-Deg. Elbow Adapter, Steel (900802)
$11.66
Eaton Weatherhead® 1-5/16″ Male O-Ring x 1″-11 Female Pipe Swivel, 90-Deg. Elbow (9515X16X16)
$66.81
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.2 × 6.6 × 6.6 cm |
| Bin Location | 00096026 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 9515X16X16 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.