| Item Length | 43.4 mm (1.71″) |
|---|---|
| Straight Thread | 33.3 mm (1.312″) |
| NPSM Swivel | 25.4 mm (1.00″) |
| Fitting Type | Straight Adapter |
Eaton Weatherhead® 1-5/16″ Male O-Ring x 1″-11 Female Pipe Swivel, Steel Connector (9315X16X16)
$12.29
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.1 × 4.5 × 4.5 cm |
| Bin Location | 00096027 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 9315X16X16 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.